Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Croatia (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Personal Care & Beauty
  3. Bath & Shower

Bath & Shower

(182 products)
  • Bath Accessories
  • Bath Bombs & Salts
  • Body Scrubs
  • Shower Gels
  • Soaps
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • Rose of Bulgaria Soap with Natural Rose Water - 100 g Rose of Bulgaria Soap with Natural Rose Water - 100 g Rose of Bulgaria Soap with Natural Rose Water - 100 g Rose of Bulgaria Soap with Natural Rose Water - 100 g

    BioFresh

    Rose of Bulgaria Soap with Natural Rose Water - 100 g

    16 reviews
    Regular price €1.99
    Unit price€1.99 /100g
    View details
  • Beaute Marrakech Natural Black Olive Soap Savon Noir - 200 g

    Beaute Marrakech

    Beaute Marrakech Natural Black Olive Soap Savon Noir - 200 g

    6 reviews
    Regular price €5.89
    Unit price€2.95 /100g
    View details
  • Mg12 Epsom Salt (100% Kieserite) Renewal - 1 kg Mg12 Epsom Salt (100% Kieserite) Renewal - 1 kg

    M12 Partners

    Mg12 Epsom Salt (100% Kieserite) Renewal - 1 kg

    2 reviews
    Regular price €5.59
    Unit price€5.59 /kg
    View details
  • Rose of Bulgaria Soap - 100 g Rose of Bulgaria Soap - 100 g Rose of Bulgaria Soap - 100 g Rose of Bulgaria Soap - 100 g

    BioFresh

    Rose of Bulgaria Soap - 100 g

    11 reviews
    Regular price €2.29
    Unit price€2.29 /100g
    View details
  • Rose of Bulgaria Shower Gel with Natural Rose Water - 330 ml

    BioFresh

    Rose of Bulgaria Shower Gel with Natural Rose Water - 330 ml

    9 reviews
    Regular price €3.99
    Unit price€12.09 /L
    View details
  • Dudu-Osun Natural African Black Soap - 150 g Dudu-Osun Natural African Black Soap - 150 g

    Tropical Naturals

    Dudu-Osun Natural African Black Soap - 150 g

    4 reviews
    Regular price €1.89
    Unit price€12.60 /kg
    View details
  • Shiseido Fino Premium Touch Shampoo - 550 ml Shiseido Fino Premium Touch Shampoo - 550 ml Shiseido Fino Premium Touch Shampoo - 550 ml
    Sold out

    Shiseido

    Shiseido Fino Premium Touch Shampoo - 550 ml

    4 reviews
    Regular price €17.29
    Unit price€31.44 /L
    View details
  • Saryane Aleppo Soap 55% - 200 g
    Sold out

    Saryane

    Saryane Aleppo Soap 55% - 200 g

    6 reviews
    Regular price €7.19
    Unit price€35.95 /kg
    View details
  • Rose of Bulgaria Bulgarian Rose Cosmetic Kit

    BioFresh

    Rose of Bulgaria Bulgarian Rose Cosmetic Kit

    9 reviews
    Regular price €6.69
    Unit price
    View details
  • Shiseido Fino Premium Touch Conditioner - 550 ml Shiseido Fino Premium Touch Conditioner - 550 ml

    Shiseido

    Shiseido Fino Premium Touch Conditioner - 550 ml

    No reviews
    Regular price €16.19
    Unit price€29.44 /L
    View details
  • Hermz Healpsorin Organic Soap - 100 g Hermz Healpsorin Organic Soap - 100 g Hermz Healpsorin Organic Soap - 100 g Hermz Healpsorin Organic Soap - 100 g
    6% off

    Hermz

    Hermz Healpsorin Organic Soap - 100 g

    2 reviews
    Sale price €5.28 Regular price €5.59
    Unit price€5.28 /100g
    View details
  • Rose of Bulgaria Handmade Rose Soap - 80 g

    BioFresh

    Rose of Bulgaria Handmade Rose Soap - 80 g

    4 reviews
    Regular price €2.39
    Unit price€2.99 /100g
    View details
  • Esthetic House CP-1 Bright Complex Intense Nourishing Shampoo - 500 ml Esthetic House CP-1 Bright Complex Intense Nourishing Shampoo - 500 ml Esthetic House CP-1 Bright Complex Intense Nourishing Shampoo - 500 ml
    Sold out

    Esthetic House

    Esthetic House CP-1 Bright Complex Intense Nourishing Shampoo - 500 ml

    1 review
    Regular price €11.19
    Unit price€22.38 /L
    View details
  • BioFresh Organic Lavender Liquid Soap - 300 ml BioFresh Organic Lavender Liquid Soap - 300 ml BioFresh Organic Lavender Liquid Soap - 300 ml

    BioFresh

    BioFresh Organic Lavender Liquid Soap - 300 ml

    2 reviews
    Regular price €3.39
    Unit price€11.30 /L
    View details
  • Invex Remedies Monojonic Silver Ag Soap - 100 g Invex Remedies Monojonic Silver Ag Soap - 100 g Invex Remedies Monojonic Silver Ag Soap - 100 g Invex Remedies Monojonic Silver Ag Soap - 100 g
    Sold out

    Invex Remedies

    Invex Remedies Monojonic Silver Ag Soap - 100 g

    1 review
    Regular price €4.59
    Unit price€4.59 /100g
    View details
  • Dudu-Osun Natural African Black Soap Fresh - 150 g Dudu-Osun Natural African Black Soap Fresh - 150 g Dudu-Osun Natural African Black Soap Fresh - 150 g
    Sold out

    Tropical Naturals

    Dudu-Osun Natural African Black Soap Fresh - 150 g

    3 reviews
    Regular price €2.09
    Unit price€13.93 /kg
    View details
  • Mg12 Regenerating Magnesium Bath Flakes Renewal - 1 kg Mg12 Regenerating Magnesium Bath Flakes Renewal - 1 kg

    M12 Partners

    Mg12 Regenerating Magnesium Bath Flakes Renewal - 1 kg

    1 review
    Regular price €6.09
    Unit price€6.09 /kg
    View details
  • Mg12 Epsom Salt (100% Kieserite) Renewal - 4 kg Mg12 Epsom Salt (100% Kieserite) Renewal - 4 kg
    Sold out

    M12 Partners

    Mg12 Epsom Salt (100% Kieserite) Renewal - 4 kg

    4 reviews
    Regular price €23.39
    Unit price€5.85 /kg
    View details
  • BioFresh Organic Lavender Bar Soap - 100 g BioFresh Organic Lavender Bar Soap - 100 g BioFresh Organic Lavender Bar Soap - 100 g BioFresh Organic Lavender Bar Soap - 100 g BioFresh Organic Lavender Bar Soap - 100 g

    BioFresh

    BioFresh Organic Lavender Bar Soap - 100 g

    1 review
    Regular price €2.29
    Unit price€2.29 /100g
    View details
  • Rose of Bulgaria Rose Soap Set - 3x30 g Rose of Bulgaria Rose Soap Set - 3x30 g

    BioFresh

    Rose of Bulgaria Rose Soap Set - 3x30 g

    4 reviews
    Regular price €5.39
    Unit price€5.99 /100g
    View details
  • Esthetic House CP-1 Bright Complex Intense Nourishing Conditioner - 500 ml Esthetic House CP-1 Bright Complex Intense Nourishing Conditioner - 500 ml
    Sold out

    Esthetic House

    Esthetic House CP-1 Bright Complex Intense Nourishing Conditioner - 500 ml

    No reviews
    Regular price €12.99
    Unit price€25.98 /L
    View details
  • Mg12 Iodine-Bromine Renewal Salt from Zablocie - 4 kg Mg12 Iodine-Bromine Renewal Salt from Zablocie - 4 kg

    M12 Partners

    Mg12 Iodine-Bromine Renewal Salt from Zablocie - 4 kg

    No reviews
    Regular price €25.59
    Unit price€6.40 /kg
    View details
  • Mg12 Regenerating Magnesium Bath Flakes Renewal - 4 kg Mg12 Regenerating Magnesium Bath Flakes Renewal - 4 kg
    Sold out

    M12 Partners

    Mg12 Regenerating Magnesium Bath Flakes Renewal - 4 kg

    3 reviews
    Regular price €23.39
    Unit price€5.85 /kg
    View details
  • Previous
  • Page 1 / 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 8
  • Next

Elevate Your Bath & Shower Experience with Premium Products

At Medpak, we understand that your bath and shower routine is more than just a daily necessity - it's an opportunity for self-care and rejuvenation. Our carefully curated selection of bath & shower products is designed to transform your everyday rituals into luxurious, spa-like experiences that nourish both your skin and your senses.

The Importance of Quality Bath & Shower Products

Your skin absorbs the ingredients in cleansers and bath products, making it crucial to choose items with the best possible composition. Our range of bath & shower essentials is formulated with high-quality, skin-friendly ingredients to ensure that your daily cleansing routine not only cleanses but also nourishes and protects your skin.

High-Quality Soaps for Comprehensive Skin Care

The foundation of any effective bath & shower routine is a high-quality soap. Our collection features:

  • Natural soaps with simple, effective compositions
  • Options for specific skin concerns, including sensitive and allergy-prone skin
  • Gentle liquid soaps that cleanse thoroughly while moisturizing

Choose from our diverse range to find the perfect soap that addresses your unique skin needs and preferences.

Create Your Personal Aromatherapy Oasis

Transform your bath & shower into a sensory retreat with our aromatic products. Our selection includes:

  • Fragrant bath bombs for a luxurious soak
  • Scented shower gels for an invigorating start to your day
  • Aromatherapy oils to enhance your bathing experience

These beautifully scented products not only cleanse but also provide a therapeutic experience, making them perfect for personal use or as thoughtful gifts.

Hand Care Essentials

With frequent hand washing being a crucial part of our daily routines, it's essential to use products that clean effectively without causing irritation. Our hand care range includes:

  • Gentle liquid soaps that remove bacteria and germs
  • Moisturizing hand washes to prevent dryness
  • Nourishing hand creams to use post-washing

Protect and care for your hands with our specially formulated products.

Enhance Your Routine with Bath & Shower Accessories

Complete your bath & shower experience with our range of accessories:

  • Soft bath mitts for gentle cleansing
  • Exfoliating brushes to improve circulation and remove dead skin cells
  • Luxurious sponges for a pampering experience

These accessories not only streamline your skincare routine but also provide an opportunity for a rejuvenating self-massage, promoting healthy, radiant skin.

Why Choose Medpak for Your Bath & Shower Needs?

At Medpak, we're committed to providing you with the highest quality bath & shower products. Our selection is:

  • Carefully curated from trusted brands
  • Formulated with natural and skin-friendly ingredients
  • Suitable for various skin types and concerns
  • Designed to transform your daily routine into a luxurious experience

Explore our comprehensive Bath & Shower collection and discover the perfect products to elevate your self-care routine. From nourishing soaps to aromatic bath bombs and essential accessories, Medpak has everything you need to create your personal oasis of relaxation and rejuvenation.

Transform your daily bath & shower routine into a luxurious ritual with Medpak's premium selection. Your journey to healthier, more radiant skin and a more relaxing self-care experience starts here!

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Croatia (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart