Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Croatia (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Vitamins & Supplements
  3. Vitamins
  4. Multivitamins

Multivitamins

(152 products)
  • Vitamin A
  • Vitamin B
  • Vitamin C
  • Vitamin D
  • Vitamin E
  • Vitamin K
  • Multivitamins
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • Aliness Premium Vitamin Complex for Men - 120 Tablets Aliness Premium Vitamin Complex for Men - 120 Tablets Aliness Premium Vitamin Complex for Men - 120 Tablets

    Aliness

    Aliness Premium Vitamin Complex for Men - 120 Tablets

    8 reviews
    Regular price €14.29
    Unit price€0.12 each
    View details
  • Aliness Premium Vitamin Complex for Women - 120 Tablets Aliness Premium Vitamin Complex for Women - 120 Tablets Aliness Premium Vitamin Complex for Women - 120 Tablets

    Aliness

    Aliness Premium Vitamin Complex for Women - 120 Tablets

    5 reviews
    Regular price €14.79
    Unit price€0.12 each
    View details
  • Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml

    Aura Herbals

    Aura Herbals Vitamin “ADEK” A + D3 (2000IU) + E + K2 MK7 drops - 30 ml

    6 reviews
    Regular price €14.29
    Unit price€476.33 /L
    View details
  • Aura Herbals Vitamin ADEK for the family, MCT, drops - 50 ml Aura Herbals Vitamin ADEK for the family, MCT, drops - 50 ml Aura Herbals Vitamin ADEK for the family, MCT, drops - 50 ml Aura Herbals Vitamin ADEK for the family, MCT, drops - 50 ml Aura Herbals Vitamin ADEK for the family, MCT, drops - 50 ml Aura Herbals Vitamin ADEK for the family, MCT, drops - 50 ml Aura Herbals Vitamin ADEK for the family, MCT, drops - 50 ml Aura Herbals Vitamin ADEK for the family, MCT, drops - 50 ml Aura Herbals Vitamin ADEK for the family, MCT, drops - 50 ml

    Aura Herbals

    Aura Herbals Vitamin ADEK for the family, MCT, drops - 50 ml

    5 reviews
    Regular price €20.09
    Unit price€401.80 /L
    View details
  • Formeds Prenacaps Multi 2 + DHA - 60 + 60 Capsules Formeds Prenacaps Multi 2 + DHA - 60 + 60 Capsules Formeds Prenacaps Multi 2 + DHA - 60 + 60 Capsules

    Formeds

    Formeds Prenacaps Multi 2 + DHA - 60 + 60 Capsules

    1 review
    Regular price €28.39
    Unit price
    View details
  • Dr. Jacob's Vitamin ADEK, drops - 20 ml Dr. Jacob's Vitamin ADEK, drops - 20 ml Dr. Jacob's Vitamin ADEK, drops - 20 ml Dr. Jacob's Vitamin ADEK, drops - 20 ml Dr. Jacob's Vitamin ADEK, drops - 20 ml

    Dr. Jacob's

    Dr. Jacob's Vitamin ADEK, drops - 20 ml

    1 review
    Regular price €27.39
    Unit price€13.70 /10ml
    View details
  • Olimp Vita-Min Multiple Sport - 60 Capsules Olimp Vita-Min Multiple Sport - 60 Capsules

    Olimp

    Olimp Vita-Min Multiple Sport - 60 Capsules

    5 reviews
    Regular price €12.39
    Unit price€0.21 each
    View details
  • Life Extension Two-Per-Day Multivitamin - 120 Tablets Life Extension Two-Per-Day Multivitamin - 120 Tablets Life Extension Two-Per-Day Multivitamin - 120 Tablets Life Extension Two-Per-Day Multivitamin - 120 Tablets
    Sold out

    Life Extension

    Life Extension Two-Per-Day Multivitamin - 120 Tablets

    3 reviews
    Regular price €28.29
    Unit price€0.24 each
    View details
  • Aliness Vitamins and minerals 100% - 120 Tablets Aliness Vitamins and minerals 100% - 120 Tablets Aliness Vitamins and minerals 100% - 120 Tablets

    Aliness

    Aliness Vitamins and minerals 100% - 120 Tablets

    6 reviews
    Regular price €8.69
    Unit price€0.07 each
    View details
  • Norsa Pharma Thyroset - 3 x 45 Capsules

    Norsa Pharma

    Norsa Pharma Thyroset - 3 x 45 Capsules

    2 reviews
    Regular price €33.99
    Unit price€11.33 each
    View details
  • Aliness Premium Vitamin Complex for Children - 120 Tablets Aliness Premium Vitamin Complex for Children - 120 Tablets Aliness Premium Vitamin Complex for Children - 120 Tablets

    Aliness

    Aliness Premium Vitamin Complex for Children - 120 Tablets

    6 reviews
    Regular price €14.79
    Unit price€0.12 each
    View details
  • Formeds Prenacaps Multi 1 + DHA - 60 + 60 Capsules Formeds Prenacaps Multi 1 + DHA - 60 + 60 Capsules Formeds Prenacaps Multi 1 + DHA - 60 + 60 Capsules

    Formeds

    Formeds Prenacaps Multi 1 + DHA - 60 + 60 Capsules

    1 review
    Regular price €28.39
    Unit price
    View details
  • Swanson Just One Multi with Iron - 130 Tablets

    Swanson

    Swanson Just One Multi with Iron - 130 Tablets

    3 reviews
    Regular price €11.99
    Unit price€0.09 each
    View details
  • Skoczylas Vitamin ADEK - 30 ml Skoczylas Vitamin ADEK - 30 ml Skoczylas Vitamin ADEK - 30 ml Skoczylas Vitamin ADEK - 30 ml Skoczylas Vitamin ADEK - 30 ml Skoczylas Vitamin ADEK - 30 ml Skoczylas Vitamin ADEK - 30 ml

    Purelab Marek Skoczylas

    Skoczylas Vitamin ADEK - 30 ml

    4 reviews
    Regular price €19.09
    Unit price€10.61 /100ml
    View details
  • Now Foods ADAM Men's Multiple Vitamin - 90 Veg Capsules Now Foods ADAM Men's Multiple Vitamin - 90 Veg Capsules Now Foods ADAM Men's Multiple Vitamin - 90 Veg Capsules

    Now Foods

    Now Foods ADAM Men's Multiple Vitamin - 90 Veg Capsules

    2 reviews
    Regular price €21.49
    Unit price€0.24 each
    View details
  • Aliness ProADEK® vitamins - 60 Capsules Aliness ProADEK® vitamins - 60 Capsules Aliness ProADEK® vitamins - 60 Capsules

    Aliness

    Aliness ProADEK® vitamins - 60 Capsules

    No reviews
    Regular price €11.69
    Unit price€0.19 each
    View details
  • Skoczylas Vitamin ADEK Junior Drops - 30 ml

    Purelab Marek Skoczylas

    Skoczylas Vitamin ADEK Junior Drops - 30 ml

    5 reviews
    Regular price €13.99
    Unit price€46.63 /100ml
    View details
  • Skoczylas Multivitamin + Silicon, Boron, Iodine - 90 Capsules Skoczylas Multivitamin + Silicon, Boron, Iodine - 90 Capsules Skoczylas Multivitamin + Silicon, Boron, Iodine - 90 Capsules Skoczylas Multivitamin + Silicon, Boron, Iodine - 90 Capsules

    Purelab Marek Skoczylas

    Skoczylas Multivitamin + Silicon, Boron, Iodine - 90 Capsules

    3 reviews
    Regular price €13.09
    Unit price€0.15 each
    View details
  • Activlab Pharma MultiVit for Men - 60 Capsules

    Activlab

    Activlab Pharma MultiVit for Men - 60 Capsules

    5 reviews
    Regular price €4.09
    Unit price€0.07 each
    View details
  • Life Extension Two-Per-Day Capsules (Multivitamin) - 120 Capsules Life Extension Two-Per-Day Capsules (Multivitamin) - 120 Capsules Life Extension Two-Per-Day Capsules (Multivitamin) - 120 Capsules Life Extension Two-Per-Day Capsules (Multivitamin) - 120 Capsules
    Sold out

    Life Extension

    Life Extension Two-Per-Day Capsules (Multivitamin) - 120 Capsules

    3 reviews
    Regular price €38.19
    Unit price€0.32 each
    View details
  • Solgar Formula VM-75 - 180 Tablets Solgar Formula VM-75 - 180 Tablets Solgar Formula VM-75 - 180 Tablets Solgar Formula VM-75 - 180 Tablets
    Sold out

    Solgar

    Solgar Formula VM-75 - 180 Tablets

    6 reviews
    Regular price €69.59
    Unit price€0.39 each
    View details
  • Activlab Pharma MultiVit for Women - 60 Capsules

    Activlab

    Activlab Pharma MultiVit for Women - 60 Capsules

    1 review
    Regular price €4.49
    Unit price€0.07 each
    View details
  • Now Foods EVE Women's Multiple Vitamin - 120 Veg Capsules Now Foods EVE Women's Multiple Vitamin - 120 Veg Capsules

    Now Foods

    Now Foods EVE Women's Multiple Vitamin - 120 Veg Capsules

    3 reviews
    Regular price €30.39
    Unit price€0.25 each
    View details
  • Previous
  • Page 1 / 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 7
  • Next

Multivitamins: Tailored Nutrition for Every Stage of Life

Multivitamins play a crucial role in maintaining optimal body functionality. There are 13 essential vitamins, each with unique functions that complement one another, resulting in improved overall efficacy. These vitamins are present in varying quantities and combinations, as nutritional needs differ significantly based on factors such as age, gender, and health status. Let's explore how to select the most suitable vitamin complex for different life stages and needs.

Vitamin Complexes for Children: Supporting Crucial Development

Determining whether to use a vitamin complex for children is particularly important during the initial developmental years. This period is crucial for physical, mental, and motor development, which occurs at an accelerated pace. By providing necessary vitamins and nutrients, children can enjoy proper growth and immune system support, ensuring they have the energy required for daily challenges.

Benefits of Multivitamins for Children

Nutritional errors and vitamin deficiencies are common in children due to various factors such as food allergies, illnesses, and picky eating habits. Using a well-chosen vitamin complex can:

  • Enhance overall health status
  • Prevent deficiencies that could lead to developmental delays or stunted growth
  • Support proper immune function
  • Provide essential nutrients for cognitive development

When choosing a multivitamin for children, opt for products specifically tailored to their needs, with appropriate dosages and pure compositions free from unnecessary preservatives. Consider the product's form to ensure it's appealing and easy for children to take.

Adult Multivitamins: Addressing Gender-Specific Needs

Adult vitamin complexes are excellent for meeting basic nutritional needs, especially when deficiencies are suspected or confirmed. Factors such as illness, inadequate nutrition, and chronic stress can increase the risk of poor vitamin absorption, making supplementation beneficial for many adults.

Multivitamins for Women

Vitamin complexes for women often focus on:

  • Supplementing essential nutrients
  • Providing antioxidants
  • Improving skin, hair, and nail health

Women's nutritional needs change throughout life, with three key stages to consider:

  1. Reproductive period
  2. Pregnancy and breastfeeding
  3. Postmenopausal period

Many dedicated multivitamin complexes are available to meet women's needs at every life stage.

Multivitamins for Men

Vitamin complexes designed for men address their specific needs, often focusing on:

  • Supporting heart and prostate health
  • Ensuring appropriate energy and vitality levels
  • Regulating metabolism and blood pressure
  • Supporting muscle regeneration

These products are typically based on years of research into men's health issues across different age groups.

Multivitamins for Seniors: Essential Support for Aging Bodies

As individuals age, their nutritional requirements change, and their ability to absorb essential nutrients from food often decreases. Factors such as loss of appetite, dental problems, and limited food choices can further compound the risk of deficiencies. A vitamin complex formulated specifically for seniors becomes crucial in maintaining optimal health.

Senior multivitamins typically target and support:

  • Heart health
  • Digestive system function
  • Bone strength
  • Eye health
  • Cognitive abilities

A well-formulated multivitamin for seniors can improve quality of life by offsetting the effects of aging and medication on the body, ensuring sustained vitality throughout the later years.

Choosing the Right Multivitamin

When selecting a multivitamin, consider the following factors:

  • Age and life stage
  • Gender-specific needs
  • Current health status and any existing deficiencies
  • Dietary restrictions or preferences
  • Any medications that may interact with certain vitamins

Always consult with a healthcare professional before starting any new supplement regimen, especially if you have underlying health conditions or are taking medications.

By choosing the right multivitamin complex tailored to your specific needs, you can support your body's optimal functionality and overall health at every stage of life.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Croatia (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart