Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Croatia (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. RareCraft
RareCraft

RareCraft

(49 products)
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • RareCraft Golden Fleece Soap - 110 g RareCraft Golden Fleece Soap - 110 g RareCraft Golden Fleece Soap - 110 g

    RareCraft

    RareCraft Golden Fleece Soap - 110 g

    No reviews
    Regular price €7.19
    Unit price€6.54 /100g
    View details
  • RareCraft Navigator Tattoo Butter - 100 g RareCraft Navigator Tattoo Butter - 100 g RareCraft Navigator Tattoo Butter - 100 g RareCraft Navigator Tattoo Butter - 100 g

    RareCraft

    RareCraft Navigator Tattoo Butter - 100 g

    No reviews
    Regular price €11.29
    Unit price€11.29 /100g
    View details
  • RareCraft Druid Beard Soap - 110 g RareCraft Druid Beard Soap - 110 g RareCraft Druid Beard Soap - 110 g

    RareCraft

    RareCraft Druid Beard Soap - 110 g

    No reviews
    Regular price €5.49
    Unit price€4.99 /100g
    View details
  • RareCraft Cognac Beard Balm - 50 ml RareCraft Cognac Beard Balm - 50 ml RareCraft Cognac Beard Balm - 50 ml RareCraft Cognac Beard Balm - 50 ml RareCraft Cognac Beard Balm - 50 ml
    Sold out
    10% off

    RareCraft

    RareCraft Cognac Beard Balm - 50 ml

    No reviews
    Sale price €16.37 Regular price €18.19
    Unit price€32.74 /100ml
    View details
  • RareCraft Wax Pomade HEAVYWEIGHT - 100 g RareCraft Wax Pomade HEAVYWEIGHT - 100 g RareCraft Wax Pomade HEAVYWEIGHT - 100 g RareCraft Wax Pomade HEAVYWEIGHT - 100 g RareCraft Wax Pomade HEAVYWEIGHT - 100 g

    RareCraft

    RareCraft Wax Pomade HEAVYWEIGHT - 100 g

    No reviews
    Regular price €19.09
    Unit price€19.09 /100g
    View details
  • RareCraft Gentle Lamb Soap - 110 g RareCraft Gentle Lamb Soap - 110 g RareCraft Gentle Lamb Soap - 110 g RareCraft Gentle Lamb Soap - 110 g
    20% off

    RareCraft

    RareCraft Gentle Lamb Soap - 110 g

    No reviews
    Sale price €3.97 Regular price €4.99
    Unit price€3.61 /100g
    View details
  • RareCraft Cortes Expedition Beard Soap - 110 g RareCraft Cortes Expedition Beard Soap - 110 g RareCraft Cortes Expedition Beard Soap - 110 g

    RareCraft

    RareCraft Cortes Expedition Beard Soap - 110 g

    No reviews
    Regular price €5.59
    Unit price€5.08 /100g
    View details
  • RareCraft Aftershave, Blood Moon - 100 ml RareCraft Aftershave, Blood Moon - 100 ml RareCraft Aftershave, Blood Moon - 100 ml

    RareCraft

    RareCraft Aftershave, Blood Moon - 100 ml

    No reviews
    Regular price €17.59
    Unit price€175.90 /L
    View details
  • RareCraft Heavyweight Beard Balm - 50 ml
    Sold out

    RareCraft

    RareCraft Heavyweight Beard Balm - 50 ml

    No reviews
    Regular price €20.79
    Unit price€41.58 /100ml
    View details
  • RareCraft Travel Beechwood Beard and Moustache Brush, Dark - 1 Piece RareCraft Travel Beechwood Beard and Moustache Brush, Dark - 1 Piece RareCraft Travel Beechwood Beard and Moustache Brush, Dark - 1 Piece
    Sold out

    RareCraft

    RareCraft Travel Beechwood Beard and Moustache Brush, Dark - 1 Piece

    No reviews
    Regular price €13.09
    Unit price
    View details
  • RareCraft Rock Legends Beard Soap - 110 g

    RareCraft

    RareCraft Rock Legends Beard Soap - 110 g

    No reviews
    Regular price €6.99
    Unit price€6.35 /100g
    View details
  • RareCraft Druid Beard Balm - 50ml RareCraft Druid Beard Balm - 50ml RareCraft Druid Beard Balm - 50ml RareCraft Druid Beard Balm - 50ml RareCraft Druid Beard Balm - 50ml RareCraft Druid Beard Balm - 50ml RareCraft Druid Beard Balm - 50ml RareCraft Druid Beard Balm - 50ml
    Sold out

    RareCraft

    RareCraft Druid Beard Balm - 50ml

    No reviews
    Regular price €19.49
    Unit price€38.98 /100g
    View details
  • RareCraft Aftershave, Entropy - 100 ml RareCraft Aftershave, Entropy - 100 ml RareCraft Aftershave, Entropy - 100 ml
    15% off

    RareCraft

    RareCraft Aftershave, Entropy - 100 ml

    No reviews
    Sale price €14.94 Regular price €17.59
    Unit price€149.40 /L
    View details
  • RareCraft Wax Pomade Entropy - 100 g RareCraft Wax Pomade Entropy - 100 g RareCraft Wax Pomade Entropy - 100 g RareCraft Wax Pomade Entropy - 100 g
    10% off

    RareCraft

    RareCraft Wax Pomade Entropy - 100 g

    No reviews
    Sale price €17.15 Regular price €19.09
    Unit price€17.15 /100g
    View details
  • RareCraft Golden Fleece Beard Oil - 30 ml RareCraft Golden Fleece Beard Oil - 30 ml RareCraft Golden Fleece Beard Oil - 30 ml

    RareCraft

    RareCraft Golden Fleece Beard Oil - 30 ml

    1 review
    Regular price €20.89
    Unit price€6.96 /10ml
    View details
  • RareCraft Druid Beard Oil - 30 ml RareCraft Druid Beard Oil - 30 ml RareCraft Druid Beard Oil - 30 ml RareCraft Druid Beard Oil - 30 ml

    RareCraft

    RareCraft Druid Beard Oil - 30 ml

    No reviews
    Regular price €21.49
    Unit price€7.16 /10ml
    View details
  • RareCraft Natural Druid Cream Deodorant - 60 ml RareCraft Natural Druid Cream Deodorant - 60 ml RareCraft Natural Druid Cream Deodorant - 60 ml RareCraft Natural Druid Cream Deodorant - 60 ml RareCraft Natural Druid Cream Deodorant - 60 ml

    RareCraft

    RareCraft Natural Druid Cream Deodorant - 60 ml

    No reviews
    Regular price €12.09
    Unit price€20.15 /100ml
    View details
  • RareCraft Beer Beard Soap - 110 g RareCraft Beer Beard Soap - 110 g
    16% off

    RareCraft

    RareCraft Beer Beard Soap - 110 g

    No reviews
    Sale price €4.77 Regular price €5.69
    Unit price€4.34 /100g
    View details
  • RareCraft Aftershave, Tortuga - 100 ml RareCraft Aftershave, Tortuga - 100 ml RareCraft Aftershave, Tortuga - 100 ml RareCraft Aftershave, Tortuga - 100 ml

    RareCraft

    RareCraft Aftershave, Tortuga - 100 ml

    No reviews
    Regular price €17.59
    Unit price€175.90 /L
    View details
  • RareCraft Entropy Beard Oil - 30 ml RareCraft Entropy Beard Oil - 30 ml RareCraft Entropy Beard Oil - 30 ml RareCraft Entropy Beard Oil - 30 ml RareCraft Entropy Beard Oil - 30 ml RareCraft Entropy Beard Oil - 30 ml RareCraft Entropy Beard Oil - 30 ml

    RareCraft

    RareCraft Entropy Beard Oil - 30 ml

    No reviews
    Regular price €20.59
    Unit price€686.33 /L
    View details
  • RareCraft Natural Cream Deodorant, Unscented  - 60 ml RareCraft Natural Cream Deodorant, Unscented  - 60 ml

    RareCraft

    RareCraft Natural Cream Deodorant, Unscented - 60 ml

    No reviews
    Regular price €12.09
    Unit price€20.15 /100ml
    View details
  • RareCraft HEAVYWEIGHT Beard Balm in Cream - 50ml RareCraft HEAVYWEIGHT Beard Balm in Cream - 50ml RareCraft HEAVYWEIGHT Beard Balm in Cream - 50ml RareCraft HEAVYWEIGHT Beard Balm in Cream - 50ml RareCraft HEAVYWEIGHT Beard Balm in Cream - 50ml RareCraft HEAVYWEIGHT Beard Balm in Cream - 50ml

    RareCraft

    RareCraft HEAVYWEIGHT Beard Balm in Cream - 50ml

    No reviews
    Regular price €21.79
    Unit price€24.21 /100g
    View details
  • RareCraft Sicilian Sunset Beard Oil - 30 ml RareCraft Sicilian Sunset Beard Oil - 30 ml RareCraft Sicilian Sunset Beard Oil - 30 ml
    Sold out

    RareCraft

    RareCraft Sicilian Sunset Beard Oil - 30 ml

    No reviews
    Regular price €24.79
    Unit price€826.33 /L
    View details
  • RareCraft Cortes Expedition Beard Oil - 30 ml RareCraft Cortes Expedition Beard Oil - 30 ml
    Sold out

    RareCraft

    RareCraft Cortes Expedition Beard Oil - 30 ml

    No reviews
    Regular price €21.09
    Unit price€7.03 /10ml
    View details
  • Previous
  • Page 2 / 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • Next

RareCraft is a Polish artisan brand creating natural grooming products for men. With handcrafted soaps, beard care, pomades, and natural deodorants in distinctive scent profiles, RareCraft delivers quality men's grooming that combines traditional craftsmanship with modern masculinity.

Polish Artisan Men's Grooming

RareCraft embodies the renaissance of traditional men's grooming, crafting products by hand using natural ingredients. The brand's creative scent profiles—from sophisticated Cognac to woodsy Druid to bold Entropy—offer character beyond generic fragrances. This artisan approach appeals to men who appreciate quality craftsmanship and distinctive personal care.

RareCraft Products at Medpak

At Medpak, we offer RareCraft's complete grooming range. Beard care includes oils, balms, and dedicated beard soaps in signature scents like Cognac, Druid, Heavyweight, Golden Fleece, Beer, Rock Legends, and Cortes Expedition. Hair products feature natural hair soaps, shaving soap, clay and wax pomades, and prestyling cream. Body soaps come in diverse options—Pure Coal, Oriental Flower, Lavender Field, Mint Breeze, Juicy Orange, Rough Lemon scrubbing soap, and gentle formulas like Golden Fleece and Gentle Lamb. Shower gels continue the scent themes with Cognac, Entropy, Navigator, Sicilian Sunset, Tortuga, and Rock Legends Nomad. Natural cream deodorants come in Cognac, Druid, Oriental Flower, and unscented versions. Tattoo butters protect fresh ink. Accessories include beechwood beard brushes, jute bathing gloves, and dry body brushes.

Why Choose RareCraft

RareCraft delivers Polish artisan men's grooming with natural ingredients and distinctive character. The brand offers quality craftsmanship for discerning men. For those seeking handcrafted natural grooming products beyond mass-market options, RareCraft provides authentic Polish artisan quality.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Croatia (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart