Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Croatia (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Sports
  3. Creatine

Creatine

(89 products)
  • Creatine Malate
  • Creatine Monohydrate
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • Skill Creatine Monohydrate Powder - 300 g

    Skill Nutrition

    Skill Creatine Monohydrate Powder - 300 g

    No reviews
    Regular price €12.89
    Unit price€42.97 /kg
    View details
  • Laborell Creatine Monohydrate Powder, Apple - 500 g

    Laborell

    Laborell Creatine Monohydrate Powder, Apple - 500 g

    No reviews
    Regular price €20.59
    Unit price€41.18 /kg
    View details
  • WK DZIK Creatine Monohydrate Cola-Lemon - 369 g WK DZIK Creatine Monohydrate Cola-Lemon - 369 g WK DZIK Creatine Monohydrate Cola-Lemon - 369 g
    Sold out

    WK DZIK

    WK DZIK Creatine Monohydrate Cola-Lemon - 369 g

    No reviews
    Regular price €13.99
    Unit price€37.91 /kg
    View details
  • Nutrend Creatine Gummies, Forest Fruits – 60 Pieces Nutrend Creatine Gummies, Forest Fruits – 60 Pieces
    Sold out

    Nutrend

    Nutrend Creatine Gummies, Forest Fruits – 60 Pieces

    No reviews
    Regular price €10.99
    Unit price€0.18 each
    View details
  • Nutrend Carbonex - 12 Tablets Nutrend Carbonex - 12 Tablets

    Nutrend

    Nutrend Carbonex - 12 Tablets

    No reviews
    Regular price €5.99
    Unit price€0.50 each
    View details
  • WK DZIK Creatine Monohydrate, Cola - 369 g WK DZIK Creatine Monohydrate, Cola - 369 g
    New arrival

    WK DZIK

    WK DZIK Creatine Monohydrate, Cola - 369 g

    No reviews
    Regular price €14.39
    Unit price€39.00 /kg
    View details
  • Yango Creatine Monohydrate - 100 Capsules Yango Creatine Monohydrate - 100 Capsules

    Yango

    Yango Creatine Monohydrate - 100 Capsules

    No reviews
    Regular price €9.49
    Unit price€0.09 each
    View details
  • Now Foods Creatine Monohydrate Powder - 500 g

    Now Foods

    Now Foods Creatine Monohydrate Powder - 500 g

    No reviews
    Regular price €27.79
    Unit price€55.58 /kg
    View details
  • Optimum Nutrition Micronized Creatine, Powder - 634 g
    Sold out

    Optimum Nutrition

    Optimum Nutrition Micronized Creatine, Powder - 634 g

    1 review
    Regular price €34.09
    Unit price€53.77 /kg
    View details
  • Olimp Labs Creatine Xplode Powder, Pineapple - 260 g
    Sold out
    New arrival

    Olimp Labs

    Olimp Labs Creatine Xplode Powder, Pineapple - 260 g

    No reviews
    Regular price €14.79
    Unit price€56.88 /kg
    View details
  • BestLab BestCreatine Powder, Lemon - 500 g
    Sold out
    New arrival

    BestLab

    BestLab BestCreatine Powder, Lemon - 500 g

    No reviews
    Regular price €23.59
    Unit price€47.18 /kg
    View details
  • Swanson Creatine Monohydrate Gummies Watermelon - 120 Gummies

    Swanson

    Swanson Creatine Monohydrate Gummies Watermelon - 120 Gummies

    No reviews
    Regular price €33.99
    Unit price
    View details
  • OstroVit Creatine Monohydrate 3300 mg - 120 Capsules
    Sold out

    OstroVit

    OstroVit Creatine Monohydrate 3300 mg - 120 Capsules

    No reviews
    Regular price €8.19
    Unit price€0.07 each
    View details
  • Swanson Creatine Monohydrate Gummies Wild Berry Punch - 120 Gummies

    Swanson

    Swanson Creatine Monohydrate Gummies Wild Berry Punch - 120 Gummies

    No reviews
    Regular price €33.99
    Unit price€0.28 each
    View details
  • Swanson Creatine Monohydrate, Unflavoured – 30 Sachets

    Swanson

    Swanson Creatine Monohydrate, Unflavoured – 30 Sachets

    No reviews
    Regular price €17.59
    Unit price€0.59 each
    View details
  • Vitaler's Shaker Starter Kit
    Sold out

    Vitaler's

    Vitaler's Shaker Starter Kit

    33 reviews
    Regular price €21.39
    Unit price
    View details
  • Vitaler's Intensive Training Kit
    Sold out

    Vitaler's

    Vitaler's Intensive Training Kit

    33 reviews
    Regular price €29.49
    Unit price
    View details
  • Previous
  • Page 4 / 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Next

Creatine: The Ultimate Supplement for Muscle Growth and Recovery

At Medpak, we offer a comprehensive range of creatine supplements designed to support muscle recovery, enhance performance, and promote muscle growth. Our high-quality creatine products cater to athletes across various strength disciplines, providing the essential support needed for optimal results.

Understanding Creatine: Your Body's Powerhouse

Creatine is a naturally occurring compound crucial for energy production and storage in muscles. It plays a vital role in:

  • Muscle cell regeneration and formation
  • Enhancing physical performance and strength
  • Supporting protein synthesis and muscle fiber construction
  • Providing rapid energy for high-intensity exercises

While the body produces creatine naturally, supplementation can significantly boost its levels, leading to improved athletic performance and faster muscle growth.

Diverse Forms of Creatine: Tailored for Your Needs

Our product range includes various forms of creatine, each with unique benefits:

1. Creatine Monohydrate

The most researched and widely used form, known for its effectiveness in increasing muscle mass and strength. Our Creatine Monohydrate products offer a pure, highly absorbable formula.

2. Creatine Citrate

Highly soluble and stable in acidic environments, making it an excellent choice for those with sensitive stomachs.

3. Creatine Malate

Supports fat tissue reduction while preserving muscle volume. Ideal for athletes looking to maintain lean muscle mass.

4. Creatine Pyruvate

An efficient hybrid that aids in fat reduction and accelerates recovery, perfect for athletes seeking a dual-action supplement.

Optimal Creatine Usage for Maximum Benefits

To get the most out of your creatine supplementation:

  • Dosage: The typical recommendation is 5-10g per day, split into two doses.
  • Timing: Consume around your training period for optimal muscle preparation and recovery.
  • Consistency: Regular use, combined with intense strength training, leads to significant muscle mass growth.
  • Hydration: Ensure adequate water intake when supplementing with creatine.

Choosing Your Ideal Creatine Supplement

We offer creatine in various forms to suit your preferences:

Creatine Powder

Our powdered creatine comes in various flavors and concentrations. Easy to mix and versatile in use, it's perfect for those who prefer customizable servings.

Creatine Capsules

For convenience and precise dosing, our creatine capsules offer a quick and easy supplementation option.

Enhance Your Performance with Medpak's Creatine

Whether you're a bodybuilder, strength athlete, or fitness enthusiast, our range of creatine supplements can help you achieve your performance and muscle-building goals. For a comprehensive approach to muscle growth and recovery, consider combining our creatine products with our Amino Acids supplements.

Experience the power of scientifically-backed creatine supplementation. Shop Medpak's premium creatine range today and take your athletic performance to the next level!

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Croatia (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart